Je možné v květináči pěstovat zeleninu?

Zeleninové mini zahrady se čím dál více objevují na terasách, balkónech a parapetech českých domácností. Kromě tzv. mini zeleniny stále častěji pěstujeme různé byliny, malé keříky (např. mini borůvky), mini ovocné stromky nebo jiné exotické rostliny, jako např. Lilek nebo Citronovník.

Asi nejjednodušší je začít s pěstováním vlastních salátů v truhlíku a postupně si založit svoji vlastní mini zeleninovou zahradu. Důležitá je volba květináče, který by měl nejen splňovat nároky na prostor rostliny, ale měl by být také maximálně sladěn s Vaším interiérem. Na pěstování zeleniny ve Vaší mini zahradě můžete použít samozavlažovací květináče nebo truhlíky, závěsné květináče, různé pěstební závěsné kapsy nebo poslední dobou velmi populární tzv. vertikální květináče, které Vám umožní na malém místě pěstovat až desítky rostlin.

 

Systém vertikálních květináčů Minigarden je jedinečné řešení, jak na velmi malém prostoru vybudujete svoji velkou zeleninovou zahradu

Vždy volte světlé, prosluněné místo, které by mělo být chráněné před přímým poledním sluncem. Oknům na severní straně se zásadně vyhněte.

Při výběru sazenic nebo semínka rostliny do Vaší mini zahrady dejte vždy přednost těm, které jsou označené mini.

 Jedinou nevýhodu mini zahrádek oproti venkovním záhonům je, že je musíte pravidelně zalévat. Pokud rostliny pěstujete déle, je nezbytné rostliny přihnojovat, neboť živiny v substrátu jsou postupně spotřebovány. Ochranné přípravky používejte pro eko zemědělství a přísně dodržujte pokyny pro ochrannou lhůtu před konzumací. Plody sbírejte, ať podpoříte násadu nových, saláty včas seřízněte, ať nepřerostou a nezhořknou a pažitku zastřihujte.


    zelené domácí stěny z květináčů Minigarden

vertikální květináče od firmy Elho

 

k předpěstování sazeniček nám poslouží mini skleníky

   zelenina a ovoce se dá pěstovat i ve velkých truhlících nebo květináčích

Nejlepším řešení pro jarní zeleninu jsou pařeniště.

 Vaše mini zahrada - Vaše zdravá výživa

Copyright © www.mini-zahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.mini-zahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace