Vertikální zahrady větších rozměrů

První vertikální zahradu společně založili Le Corbusier a brazilský zahradní architekt Roberto Burle Marx již v 30. letech minulého století v Rio de Janeiru. Inspirací jim byly rostliny, které ke svému životu nepotřebují zeminu a rostou přímo na skalách, kamenech nebo kmenech stromů. Jsou zachyceny svými kořeny k podkladu a ke svému růstu potřebují vlhké prostředí a temnější místo bez přímého slunce. 

V současné době jsou vertikální zahrady nejrozšířenější v Japonsku a to hlavně vzhledem k velmi vysokým cenám pozemků ve městech. Je to nový trend, který lidem umožní mít zahradu u domu, bytu, na terase nebo v interiéru, bez ohledu na patro, ve kterém bydlí. A stejně tak, jak se člověk vzhledem omezeným zdrojům této planety naučil stavět budovy do výšky na co nejmenší ploše, tak se učí pěstovat zeleň stejným způsobem.

Vertikální zahrada vlastně tvoří takovou živou omítku nebo živý obraz u vašeho domu nebo ve vašem interiéru. Stále více projektantů a architektů využívá vertikální zahrady při svých návrzích a oživují tímto designovým prvkem ulice měst, zahrady nebo interiéry bytů a domů.

Novodobým průkopníkem vertikálních zahrad je francouzký botanik Patrick Blanc.

A pokuď máte rádi přírodu, tak si myšlenku vertikálních zahrad zamilujete.

Velmi oblíbenými jsou v poslední době tzv. mini vertikální zahrady, které si dnes může s minimálními náklady pořídit každý. Mini vertikální zahradu můžete mít na terase, balkóně nebo u Vás doma a na velmi malé ploše pěstovat až desítky rostlin.

Copyright © www.mini-zahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.mini-zahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace