Okrasná malá zahrada u Vás doma

Nejjednodušší formou vytvoření mini zahrady je sestavit a nakombinovat Vaše pokojové květiny na jedno místo. Inspiraci Vám mohou být barevnými květinami překypující záhony v okrasných zahradách. Květiny, které vyberete do Vaší okrasné mini zahrady, musí mít obdobné požadavky na světlo, teplo a zálivku. Nejsnadnějším způsobem, který Vám umožní rychle sestavit Vaši okrasnou mini zahradu, je ponechat Vaše rostliny ve vlastním květináči. Při tomto řešení nemusíte myslet na rozdílné požadavky jednotlivých rostlin, na typ substrátu, intenzitu zálivky nebo rozdílné požadavky na hnojení. Při kombinaci rostlin do Vaší mini zahrady samozřejmě zohledníme jejich velikost, druh a barevnost květů tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší. Mini zahrada může být umístěna např. na parapetech, květinových stolcích, na schodech nebo je tak, na některé vhodné místo ve Vašem bytě.

okrasná mini zahrada, kterou si velmi snadno a rychle vytvoříte sami u Vás doma

Při budování mini zahrady zcela určitě nepodceňujme výběr květináče, neboť vhodně zvolený květináč je důležitou součástí Vašeho interiéru a nechá vyniknout kráse květiny nebo mini zahrady. Materiál i barvu volte nejen podle rostlin, ale i podle interiéru. Vždy zachovejte jednotný styl květináčů.

vnitřní vertikální zahrada je dominantou celého obytného prostoru

Nádhernou mini zahradu můžete vytvořit i tak, že nakombinujete rostliny do jednoho většího květináče. Toto řešení je náročnější na ošetřování, neboť musíte respektovat potřeby jednotlivých druhů rostlin. Při rozhodování o typech rostlin vezměte v úvahu nejen barevné ladění, ale i dobu květu jednotlivých rostlin. Určitě vyzkoušejte opakování zasazených druhů rostlin. Tato mini zahrada v jednom květináči bude mít svoji výhodu v tom, že se rostlinkám bude dařit lépe než o samotě, neboť si snáze vytvoří své vlastní optimální mikroklima.

Při pěstování Vašich květin věnujte velkou pozornost intenzitě zalévání, neboť každá rostlina má rozdílné požadavky. Často se stává, že dojde k přelití rostliny, což vede k hnilobě kořenového systému a následnému uhynu rostliny. Vodu rostliny potřebují také k absorbování živin z půdy. Vybírejte typy rostlin tak, ať intenzita zalévání odpovídá i Vašemu životnímu stylu s ohledem na to, jak často pobýváte doma.

V současné době jsou stále ve větší oblibě samozavlažovací květináče a truhlíky, které vyřešení problémy s intenzitou zalévání a zároveň splňují požadavek na dokonalý design.

květináče neslouží pouze na pěstování pokojových květin, ale můžeme v nich pěstovat i zeleninu, byliny nebo jahody

Pokojové květiny potřebují více světla než ty venkovní. Zajistěte proto, aby měly co nejvíce přírodního světla, tak aby byly silné a zdravé. Samozřejmě, že každá rostlina má rozdílné nároky na intenzitu světla, proto si vždy zjistěte informace o dané rostlině.

příklad kombinace originálního designu s účelností samozavlažovacího květináče


speciální květináče na zábradlí nám pomohou vytvořit okrasnou zahradu na našem balkóně

 

 barevné obaly na květináče jenom umocní krásu vašich květin

 

vaši okrasnou zahradu můžete mít i na stěně - příklady designových nástěnných květináčů

 

Vaše mini zahrada

Copyright © www.mini-zahrada.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.mini-zahrada.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace